Image default
Bota Islame Lajme Uncategorized

Aksident trafiku në Medine, 35 të vdekur

Së paku 35 persona kanë humbur jetën gjatë një aksidenti rrugor që ndodhi në afërsi të qytetit saudit Medine.

Agjencia saudite e lajmeve (SPA) lajmëron se autobusi me besimtarë të cilët kryenin umren u përplas me një makinë të rëndë ndërtimore.

Në vendin e fatkeqësisë për vdekje pësuan 35 persona, ndërsa katër personat e lënduar u shtruan në spital.

Personat e pësuar janë nga vendet arabe dhe aziatike.

Hetimi mbi detajet e fatkeqësisë është në rrjedhë.

Related posts

J. P. Moreland: Shkenca jep prova për ekzistencën e Perëndisë

admin

The Guardian: Pak para rizgjedhjes si president, Klinton shtyu boshnjakët të pranojnë që serbët të merrnin më shumë se gjysmën e territorit të BeH

admin

Bashkësia Islame: Nuk do të falet namazi i Kurban Bajramit

admin